27.12.2021

TÜRKİYE DİYANET VAKFI GÖNÜLLÜLERİYLE BULUŞMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

25 Aralık Cumartesi günü Malatya İl Müftülüğü Konferans Salonunda Türkiye Diyanet Vakfı Gönüllüleriyle bir araya gelindi.

Saat 11.00 de erkek; 13.30 da kadın Gönüllülerle gerçekleştirilen buluşmaya İl Müftümüz Sayın Veysel IŞILDAR, İl Müftü Yardımcısı Fikriye ÖZKAN, TDV Malatya Şube İşlemleri Uzman Yardımcısı Serkan BAYRAM, TDV Malatya Muvazzaf Personel Muhammed ŞENDOĞDU, Kadın Kolları Sorumlusu Zahide ÇIĞLI, Kadın ve Gençlik Kolları Üyeleri ile TDV Gönüllüleri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program Türkiye Diyanet Vakfı Tanıtım Sinevizyonu'nun izlenmesi, İl Müftümüzün "Türkiye Diyanet Vakfının Faaliyetleri ve Gönüllülük" konulu konuşması, TDV Kadın ve Gençlik Kollarının Çalışmaları hakkında Gönüllülere bilgi verilmesiyle devam etti.

Buluşmada "İslam Medeniyeti' nin bir vakıf medeniyeti olduğuna vurgu yapan IŞILDAR, Türkiye Diyanet Vakfının amaç ve gayesinin yeryüzünde iyiliğin egemen olması için insanlara ve bu yolda çaba sarf eden kurumlara maddi ve manevi destek vermeyi; ülkemizde ve yedi kıtada insanlığın hizmetinde bir vakıf olmayı hedeflediğini" dile getirdi.

"Mallarını Allah yolunda harcayanların örneği, her başağında yüz tanenin bulunduğu yedi adet başak çıkaran bir tohum tanesi gibidir. Allah dilediğine katlayarak verir, (Allah zât ve sıfatlarında) sınırsızdır, her şeyi bilmektedir."(Bakara Suresi,261) ayetini hatırlatan IŞILDAR, insanlığı iyilik faaliyetlerinin ayakta tutacağını ve bu noktada hiçbir karşılık beklemeden vakıf çalışmalarına destek verenlerin imkan sahipleri ile ihtiyaç sahiplerini buluşturmada önemli bir rol oynadıklarını dile getirerek programa katılan Gönüllülere teşekkür etti.

İl Müftü Yardımcısı Fikriye ÖZKAN'ın TDV Kadın ve Gençlik Kollarının Tanıtımı ve Faaliyetleri hakkında bilgi vermesinin ardından gönüllülere hediyelerin takdim edilmesiyle program sona erdi.